Hibrid iskola nyíilik Angliában: személyes és online oktatásra is lehetőség lesz
Hatodik osztályig tanulhatnak a gyerekek az Egyesült Királyság első hibrid iskolájában 2024. szeptemberétől.
Hatodik osztályig tanulhatnak a gyerekek az Egyesült Királyság első hibrid iskolájában 2024. szeptemberétől.
Másfél milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a Budapesti Corvinus Egyetem, ebből fejlesztik az online oktatási rendszert.
Az UNESCO felmérése szerint 194 ország oktatási intézményeit, és közel 1,5 milliárd diákot érintettek a koronavírus-járvány alatt bevezetett korlátozások, köztük a hibrid, vagy az online oktatás bevezetése. Bár az átállás kezdetben a világ minden pontján nehézségeket okozott, a digitális tanítás a későbbiekben akár forradalmasíthatja is az oktatási szektort.
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
A Mozgásjavító Általános Iskola vezetője szerint a hibrid oktatás segít, hogy a mozgáskorlátozott diákok akár otthonról is kövessék az órákat.
Az ELTE Informatikai Karán az őszi félévben két részre osztják a hallgatókat, akiknek csoportonként felváltva kell bejárniuk élőben az órákra.
A Manchesteri Egyetem a következő tanévet is online szeretné elkezdeni. A terv hatalmas vitát váltott ki.
Ugyanis már az online teljesített kurzusokért és az így megszerzett kreditekért is jár ösztöndíj a legtöbb nemzetközi programban.
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
A Pedagógusok Szakszervezetének felmérése szerint az őszi járványhelyzetben a tanárok 74 százaléka nem érzi magát biztonságban. A felmérést október elején készítették, és több ezren vettek részt benne.
Bár a hibrid oktatásról a járvány második hullámához érve is megoszlanak a szakmai vélemények. Az idei tanév eddigi tapasztalatairól beszélt Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.